Banka Transferi ile Para Çekme

Para çekim işlemleri denildiği zaman birden çok yöntem aklımıza gelmiş olsa bile bunların arasında havale her daim öne çıkar. Bilinen en eski ve ayrıca en güvenilir metotlardan birisidir. Banka transferi ile para çekme sürecinin nasıl olduğunu ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini yazımız sayesinde kolaylıkla edinebilirsiniz.

Banka Transferi ile Para Çekme

Başlıklar

Banka Transferi Nedir?

Banka Transferi nedir: Banka transferi, bir banka hesabından diğerine para yollamak demektir. Buna havale ismi de verilir. Buna göre aynı finans kurumlarının kendi içinde paranın gönderilmesi sistemi söz konusudur. Hem bilinen hem de en çok kullanılan yöntemlerin arasında dikkat çeker. Banka transferi ile para çekme kolay olmasının yanı sıra değişik birçok finans kurumu üzerinden gerçekleştirilir.

Ülkemizde faaliyetlerini devam ettiren bankalara baktığımızda bunların sayılarının çok fazla olduğunu görmekteyiz. Bunun yanı sıra her biri de lisanslı olmalarının yanı sıra havale işlemlerinin başarılı bir biçimde gerçekleştirilmesine izin verirler. Havale denildiği zaman birçok kişi bunu EFT ile karıştırır. EFT her zaman farklı bankalar arasında çekim ve yatırım anlamına gelir. Üstelik mesai saatleri ile sınırlı olduğunun altını çizmek lazım. Havalede ise bir sınırlama yoktur.

Banka transferi ile para çekme basit ve hızlı olmasının yanı sıra resmi bir işlem olmasından ötürü her daim güvenlidir. Çünkü devlet denetimi ile kontrolü öne çıkar. Çok uzun yıllar boyunca ilgili işlem bankalara bizzat gidilerek yapılmıştır. Ancak son dönemde artık teknolojinin finans kurumları tarafından da kullanılmasının ardından süreç mobil cihazlarla ve internet siteleri üzerinden tamamlanmaya başlanmıştır.

Banka Transferi İle Yatırım Yapmak Güvenli midir?

Banka havalesi ile çekim yapılacağı zaman herhangi bir akıllı telefona mobil uygulama kurmak, bunun sonrasında sürecin gereklerini yerine getirmek çok basittir. Bu noktada iki farklı işletim sisteminin öne çıktığını görmekteyiz. Bunlardan birisi Android iken diğeri ise IOS altyapılarıdır. Bankaların resmi sitesinden bunun indirilmesine dair yönlendirme yapılır ve saniyeler içinde edinimi konusunda hiçbir sorun yoktur.

Aynı zamanda artık her bankanın kendisine ait olan bir internet sayfası bulunduğu için mevcut alanın kullanılması noktasında da bir sorun yoktur. Tabi ki her iki işlemi yaparken unutulmaması gereken temel nokta, bankaların vermiş olduğu kişiye özel şifrenin tercih edilmesinin önem arz ettiğidir.

Banka transferi ile para çekme sürecinde daha farklı bir husus ise kesintinin olup olmadığıdır. Bu noktada bankaların talep etmiş olduğu herhangi bir ücretin bulunmadığını görmekteyiz. Böylelikle para ödemeye gerek kalmadan, komisyon olmadan kolaylıkla çekim işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Banka Transferi Para Çekme Limitleri

Banka transferi para çekme limitleri söz konusu olduğundan bunun hem alt hem de üst tutarlarının bulunmuş olduğunu hemen söylemek lazım. Öncelikle bankaların bu konuda nasıl tavır aldığını bilmek gerekiyor. Havale ile çekim en az 1 TL şeklinde bile gerçekleştirilebilir. Bu konuda kesinlikle finans kurumlarının koymuş olduğu bir sınırlamanın bulunmaması da kolaylık sağlar.

Banka transferi para çekim tutarları denildiği zaman asıl önemli olan ise işlemin gerçekleştirileceği sitedir. Buna göre özellikle yerli ve yabancı olmak üzere yüzlerce değişik bahis şirketi üzerinden oyun katılımını yapmış, kazanmış olan kişilerin süreci nasıl tamamlaması gerektiğini iyi bilmek gerekiyor.

Bu ofislerin büyük bir kısmında kabul edilmiş olan alt miktarlara baktığımızda bunun iki haneli rakamlardan oluşmuş olduğunu görmekteyiz. Elbette hepsinde bu geçerli değildir. Çünkü minimum çekim miktarının 100 TL olarak tanımlandığı birden çok banka ve finans kurumu da vardır.

Banka transferi ile para çekme işlemine geçmeden önce ilgili sitelerden bu konuda en net bilgileri almak lazım ve bunun yöntemleri ise şöyledir;

 • Ofisin canlı yardım alanını bu anlamda kullanabilir ve iletişim kurmuş olduğunuz görevliden bu konuda ilgili bilgileri anında alabilirsiniz. Zaman kaybı yaşanmamasının yanı sıra veriler de kesinlik içerir.
 • Bunun yanı sıra ofise bir elektronik posta göndermek yine opsiyonların arasında bulunur.
 • Her sitede buna dair ifade edilmiş olan yazılı bilgilendirmenin de bulunduğunu görmekteyiz.

Böylelikle çekim limitleri konusunda hiçbir sorunla karşı karşıya kalmadan ilgili işlemleri yapabilirsiniz.

Banka Transferi Nasıl Para Çekilir?

Banka Transferi nasıl para çekilir: Transfer işlemleri çok basit olmasının yanı sıra artık bunun banka yerine mobil cihazlarla veya internet bankacılık sistemi sayesinde gerçekleştirilmiş olduğunu görmekteyiz. Banka transferi üzerinden çekim için mutlaka bankanın sayfasına değil, para hangi web alanından alınacak ise onun Türkçe sitesine erişim sağlamak lazım. Bu da çok uzun zaman alan bir durum değildir.

Banka Transferi ile Para Çekme Adımları

Devamında ise takip edilecek olan bir yol vardır ve bu da şöyledir;

 • Çekimin gerçekleştirileceği sitede hemen online olmak ve bunun için de ilgili firmanın alan adını dikkatli şekilde yazmak lazım.
 • Bilgilerin girilmesi gereken yere erişim için ise hesabım kısmı üzerinden hareket etmek yeterli olacaktır. Banka transferi ile para çekme alanına tıklandıktan sonra anında ekran değişir ve karşınıza hemen yeni bir alan gelir.
 • Burada doldurulması gereken yerler bulunmuş olmasından ötürü bilgileri sorunsuz şekilde yazmalısınız.
 • Bunların başında ise TC kimlik numarası geliyor. Çünkü hangi banka olursa olsun vatandaşlık numarasının belirtilmesi mevcut sürecin en önemli parçalarından birisi olarak dikkat çeker. Hatasız şekilde yazılması esastır.
 • Ardından diğer kimlik verilerine geçilir. Yani isim ve soyadı bilgileri resmi kimlikte nasıl ifade edilmişse aynı şekilde buraya yazılmalıdır.
 • Banka transferi ile para çekme sırasında minimum tutarların büyük bir önem arz ettiğini ifade etmek lazım. Bunlar her zaman Türk Lirası olmakla beraber özellikle meblağların aynı kalmadığının da altını çizmek gerekiyor. Belirtilmiş olan tutara göre hareket edilmesi şarttır.
 • Bankacılık bilgileri olmadan çekim işlemlerinin yerine getirilmesi söz konusu değildir. Bunun da üç farklı veriden oluştuğunu görmekteyiz.
 • İlgili bankanın adının yazılmasıdır. Zaten erişimin sağlanmış olduğu sitede özel bir liste olmasından ötürü seçimi hemen oradan gerçekleştirebilirsiniz. Yerli, yabancı, özel ve devlet bankası ayrımının bulunmadığını ifade edelim.
 • Hesap numarası istenen başka bir bilgidir. Gerek klasik hesap numarasının gerekse de iban nonun kullanılması noktasında hiçbir sorun söz konusu değildir.
 • Aynı zamanda unutulmaması gereken bir diğer husus ise şube kodu olarak karşımıza çıkar. Tüm bu bilgilerin yazılmasından sonra geriye sadece işlemin onaylanması kalır ve onu da tek tıkla saniyeler içerisinde gerçekleştirmiş olursunuz.

Banka transferi ile para çekme bu sayede hızlı şekilde tamamlanmış olacaktır.

Banka Transferi IBAN Numarası İle Para Çekme

Banka transferi IBAN numarası ile para çekme çok yaygın bir işlem olarak dikkat çeker. Bunun öncesinde hemen IBAN kavramının ne olduğunu bilmek lazım. İlk defa Avrupa ülkelerinde kullanılmaya başlanmış, özellikle yanlış hesap bilgilerinin girilmesini engellemek için tercih edilmiş olan numara ve harfler bütünü demektir. Bunun kesinlikle banka hesap numarasıyla aynı şey olmadığını bilmek lazım.

Banka transferi IBAN ile çekim yapılırken, 26 haneli olan harflerin ve rakamların öne çıktığını unutmamak gerekiyor. Bunun başında ise her ülkenin global anlamdaki kısaltması yazar. Türkiye için bunun TR olduğunu görmekteyiz. En son 16 hane ise kişinin hesap numarası demektir.

Banka IBAN ile çekim aşamaları ise şöyledir;

 • Klasik bir yöntem olmasının yanı sıra bunun için ilk olarak çekimin yapılacağı resmi sitede online olmak gerekiyor.
 • Bunun ardından kullanıcı bilgilerinin yazılması sayesinde mevcut alana erişim sağlanmış olur.
 • Banka transferi ile para çekme limitleri TL olarak belirtilmiştir ve bunu ilgili kutucuk içine hiçbir hata olmadan girmek zorundasınız.
 • Sonrasında ise isim ve soyadı yazılmalıdır. Bu anlamda unutulmaması gereken bir diğer bilgi TC kimlik numarasıdır.
 • Burada önemli olan ve dikkat çeken temel nokta ise işlemleri yaparken hesap numarası yerine iban numarasının yazılmasıdır. Bunların ikisi aynı şeyler değildir.
 • Son olarak ise işlemin onaylanmasının ardından artık ilgili süreç de sona ermiş olacaktır. Böylelikle çekim tamamlanır.

Banka Transferi Para Çekilebilen Bankalar

Banka havalesi bilinen en köklü yöntemlerden birisi olmasından ötürü kesinlikle kullanımı çok yaygındır. Bu anlamda banka transferi para çekilebilen bankalar denildiği zaman Türkiye sınırları içerisinde hizmet veren tüm kuruluşların bulunmuş olduğunu görmekteyiz.

Havale kabul edilen bankalar listesinde şu isimler mevcuttur;

 • Tüm yabancı sermayeye sahip olan bankaların burada yer alması büyük bir kolaylık sağlar. Buna göre Denizbank, MUFG Bank, Odeabank, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Burgan Bank sayesinde işlemlerin yerine getirilmesi mümkün olacaktır. Banka transferi ile para çekme bu sayede sorunsuz bir biçimde tamamlanır. Elbette tanımlanmış olan ve TL şeklinde ifade edilen limitleri unutmadan buna göre hareket edilmesi gerektiğini unutmamak gerekiyor.
 • Söz konusu banka havalesi olduğundan özel bankaları da unutmamak lazım. Değişik birçok örneği hemen karşımıza çıkar. Türkiye’deki ilk yerli ve özel banka olan İş Bankası bunlardan birisidir. Banka transferi ile para çekme sürecinde ilgili bilgilerin yazılmasından sonra paranın sahibi olmak mümkündür. Turkish Bank, Akbank, Yapı Kredi Bankası, TEB, Şekerbank gibi opsiyonlar da sunulur.
 • En son olarak ise devletin bizzat kurmuş olduğu finans kurumlarından bahsetmek gerekiyor. Tarihi Cumhuriyet öncesine dayanan bu anlamda Türkiye’de en çok tercih edilen banka olmakla beraber, söz konusu havale ise yine öne çıktığını görmekteyiz. Vakıfbank alternatifini de unutmamak lazım. Son olarak bu liste içinde Halkbank da vardır.

Banka Transferi ile Para Çekme Mobil Bankacılık İle Mümkün mü?

Banka transferi ile para çekme sürecinde her zaman dikkat edilmesi gereken ve uygulanması lazım olan çok değişik hususlar bulunduğundan bunların bilinmesi mühimdir. Örnek verecek olursak, bankaların çekim politikasına dair bilgi alınması gerekiyor. Her ne kadar sistem aynı olsa bile tutarlar konusunda farklılıkların bulunması kesinlikle normaldir. İşte bu yüzden canlı destek hattı ya da üyelere özel olan müşteri hizmetleri numarası sayesinde sonuç alabilirsiniz.

Banka transferi ile para çekme bu saydığımız finans kurumlarının hepsi üzerinden gerçekleştirilir. Bunun için de üç farklı metodun kullanılabileceğini bilmek lazım. Bunların arasında en bilinen bankanın şubesine gitmek, özel havale kağıdını doldurmaktır. Fakat bu artık çok sık tercih edilen bir sistem değildir. Bunun nedeni ise zaman almasıdır.

Günümüzde transferlerde internet teknolojisinin kullanılmaya başlanmasının ardından hem işlem süresi çok kısa bir hale gelmiştir hem de daha kolay şekilde çekimler sağlanmaya başlanmıştır. Banka transferi ile para çekme için bu anlamda bankanızın özel tasarlanmış olan resmi sitesine erişim sağladıktan sonra bireysel adındaki bölüm üzerinden TC kimlik numaranızı ve internet online bankacılık şifrenizi yazarak dilediğiniz işlemi çok kolay bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

Banka transferi ile para çekme aynı zamanda tüm bankalarda var olan mobil uygulama üzerinden de gerçekleştirilir. Piyasada yer alan akıllı cep telefonlarının ve tabletlerin bir kısmı IOS bazıları da Android işletim sistemine sahip olmasından ötürü finans kurumları da bunlara uygun olan yazılımlarını ücretsiz bir biçimde sunarlar. İlgili APK edinimi, kurulumu sonrasında çekim işlemleri çok kolay bir şekilde yapılır.

Banka Transferi QR ile Para Çekme

Son yıllarda havale ile farklı birçok yöntemin aynı anda kullanılmaya başlanması bunu kullanacak olan kişiler açısından bakıldığında büyük bir kolaylık anlamına gelir. Banka transferi QR ile para çekme de bunlardan birisidir. Bir mobil yöntem olmasının yanı sıra ilgili sürecin içinde öne çıkan temel nokta ise kare kodunun bulunmasıdır.

Banka havalesi QR ile para çekim nasıl olur diye merak edenler için detaylar şöyledir;

 • Hangi web alanı üzerinden çekim yapılacaksa erişimin sağlanması ilk işlemdir ve bu noktada kullanıcı bilgilerinin yazılması da şarttır.
 • QR kod banka havalesi ile çekim kısmına tıklanmasının sonrasında işlemler hemen başlar.
 • Kullanıcı verilerine ek olarak çekim miktarının bu alan üzerinden belirtilmesi lazım.
 • Daha sonra mobil cep telefonunuza bir kod gelir.
 • En yakın olan ATM üzerinden giriş yaparak QR kod ile çekim kısmına tıklayarak sizden istenen bilgileri yazmanız gerekiyor.
 • Bunlar TC kimlik numarası, cep telefonu numarası ve son olarak ise SMS ile yollanan koddur.
 • Başarılı şekilde yazılmasından sonra işlem onayı adına giriş butonuna basılır.
 • Böylelikle ATM’lerde yer alan özel alan üzerinden hak etmiş olduğunuz paranın çekimini hem kolaylıkla hem de TL ile yapmış olursunuz.

Çok hızlı olan işlem süresi her daim büyük bir avantaj anlamına gelir.

Banka Transferi ile Para Çekme Süresi

Banka transferi ile para çekme süresi kısa olmasına rağmen burada önemli olan nokta işlemin yapıldığı site ve şirkettir. Klasik şekilde verilecek olan talimatlar sonrasında meblağın zaman geçmeden ve dakikalar içerisinde hesaba aktarılmış olduğunun altını çizmek lazım.

Banka transferi üzerinden para çekim süresi, söz konusu bir bahis işletmesi ise farklılık arz edebilir. Bazı firmaların bu konuda çok hassas olduklarını hemen eklemek lazım. Yani girilen bilgiler, bunların onayından sonra para anında hesaba geçer. Bir kısmında ise birkaç saatlik bekleme söz konusu olsa da, nihayetinde hak etmiş olduğunuz parayı havale yöntemi ile kolaylıkla fazla beklemeden almış olursunuz.

S.S.S

Banka Transfer ile para nasıl çekerim

Hemen çekim yapılacak olan siteye erişim sonrasında banka havalesi ilk olarak seçilmelidir. Bunun ardından TC no, soyadı, adı, banka adı, şube kodu, iban numarası ve yatırım alanlarının doldurulması gerekiyor. Tüm bunların tamamlanmasından sonra gönder yazan yere basarak paranızı almış olursunuz.

Banka Transfer para çekme alt limit nedir?

Banka transferi ile yapılacak olan çekimlerde bu finans kurumlarının sadece 1 TL’yi bile kabul ettiğini biliyoruz. Ancak çekim bir bahis sitesi üzerinden yapılacağı zaman şirketin takip ettiği politika, kabul ettiği minimum tutar her zaman önem arz ettiğinden bunun ayrıntılarına vakıf olmak lazım.

Banka Transfer para çekme güvenli mi?

Banka transferi, birçok farklı yöntem günümüzde olmasına rağmen halen en çok tercih edilen metotların arasında yer alır. Bunun temel nedeni ise güvenliğin yüksek olması, hiçbir müdahaleye de izin verilmemesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir